Przejdź do treści

Spędzanie czasu w Poznaniu nie musi oznaczać góry wydanych pieniędzy. Miasto to ma do zaoferowania wiele pomysłów na spędzenie czasu wolnego całkowicie za darmo. Właściwie można uznać, że darmowe, poznańskie atrakcje nie mają końca! O które z nich chodzi? Dowiesz się z poniższego materiału.

Odwiedź Stary Rynek: historia i kultura w zasięgu ręki

Kiedy ostatnio byłeś na Starym Rynku w Poznaniu, aby zobaczyć tamtejsze koziołki? Ten symbol Poznania wpisał się tu na stałe i z pewnością warto zobaczyć, jak trykają się dwa koziołki. Oprócz tego nie przegap poznańskiego hejnału! Poznań = koziołki. Koniec. Kropka.

P.S. Tak wiemy Rynek = niekończąca się historia z koparkami w tle… Ale przecież kiedyś się skończy :)

♥ To Ci się spodoba:

→ Koziołki na Starym Rynku

→ Poznański hejnał

→ Atmosfera i historia miejsca

Jezioro Maltańskie: oaza natury i rozrywki

W Poznaniu można znaleźć kilka parków, a w jednym z nich położone jest jezioro Malta. Okolice te są chętnie wybierane przez poznaniaków. W okresie wiosenno-letnim odbywają się tam regaty, festyny i inne imprezy, bardzo często darmowe. Warto wybrać się tam na rolki, długi spacer lub rower.

♥ To Ci się spodoba:

→ Jezioro Maltańskie

→ Imprezy i wydarzenia letnie

→ Przyjemna atmosfera parku

Jezioro Maltańskie

Spacer w Koronach Drzew: magiczny spacer wśród natury

Nietypową i darmową atrakcją w Poznaniu jest również spacer w Koronach Drzew. Nie jest to zbyt długa trasa, ale z pewnością niebywale urokliwa. Znajduje się w Dolinie Szklarki, a wysokość kładki sięga 13 metrów nad poziom terenu. Będąc nad Jeziorem Maltańskim, z pewnością warto wybrać się też tutaj.

♥ To Ci się spodoba:

→ Magiczny spacer w Koronach Drzew

→ Wysokość kładki i widoki

→ Bliskość Jeziora Maltańskiego

Ścieżka w koronach drzew

Ścieżka w koronach drzew

Stary Browar: sztuka i zakupy w jednym miejscu

Stary Browar to nie tylko centrum handlowe, ale i galeria sztuki. Znajdziesz tu wiele sklepów, których nie ma nigdzie indziej w Poznaniu, i dodatkowo możesz zachwycić się sztuką w stylu retro. Bardzo często organizowane są tam wystawy, ale i kino letnie – zimą w środku, a latem na zewnątrz.

♥ To Ci się spodoba:

→ Galeria sztuki w Starym Browarze

→ Unikalne sklepy i wyjątkowe zakupy

→ Letnie kino i kulturalne wydarzenia

Ostrów Tumski i Wartostrada: spacer pełen historii i przyrody

Magicznym miejscem jest Ostrów Tumski, położony na wyspie nad Wartą. Możesz wybrać się tam do Katedry i na spacer przez most Jordana, a następnie Wartostradą. To ostatnie miejsce liczy sobie ok. 10 km długości i jest dobrym pomysłem zarówno na piesze wycieczki, jak i rowerowe oraz na rolkach. Kiedy się zmęczysz, możesz położyć się na nadwarciańskiej trawie z czymś chłodnym do picia.

♥ To Ci się spodoba:

→ Ostrów Tumski z Katedrą

→ Spacer Wartostradą

→ Relaks na nadwarciańskiej trawie

Ostrów Tumski

Ukryte skarby na Ostrowie Tumskim

Śródka: hipsterskie miejsce z klimatem

Jedną z najbardziej hipsterskich dzielnic poznańskich jest Śródka. To klimatyczne miejsce prezentuje wiele ciekawych knajpek, ale i trójwymiarowy mural, który nie raz ukazał się również na zagranicznych portalach. Niektóre elementy muralu przedstawiają faktyczne odzwierciedlenie dawnych budynków na Śródce.

♥ To Ci się spodoba:

→ Hipsterska atmosfera Śródki

→ Trójwymiarowy mural

→ Ciekawe knajpki i lokalna kultura

Słynny mural Śródka

Stare Zoo: spotkanie ze zwierzętami w centrum miasta

Za darmo możesz odwiedzić również Stare Zoo, które jest umieszczone w dość nietypowym miejscu, bo w centrum Poznania. Przez cały tydzień możesz tam wejść nie opłacając biletu. Choć większość okazów została przeniesiona do Nowego Zoo, to można tam jeszcze zobaczyć ptaszarnię, żółwie i małpy.

♥ To Ci się spodoba:

→ Zwierzęta w Starym Zoo

→ Wyjątkowe położenie w centrum miasta

→ Możliwość darmowego zwiedzania

Park Cytadela: historia, przyroda i wspaniałe widoki

Tutaj możesz spędzić cały dzień. Park Cytadela posiada aż 100 hektarów i ma do zaoferowania mnóstwo ciekawych miejsc. Znajdziesz tam pozostałości poznańskich fortyfikacji, oryginalne rzeźby usytuowane w samym centrum parku, cmentarze związane z historią miasta oraz przepiękne widoki.

♥ To Ci się spodoba:

→ Pozostałości fortyfikacji i ciekawe rzeźby

→ Różnorodne cmentarze związane z historią

→ Piękne widoki i możliwość długiego spędzenia czasu

Park Cytadela

Park Cytadela

Spędzanie wolnego czasu w Poznaniu nie wymaga posiadania dużej ilości pieniędzy. Miasto to obfituje w darmowe atrakcje, które pozwalają na ciekawe spędzanie czasu i poznawanie lokalnej kultury, historii oraz natury. Niezależnie od preferencji, każdy znajdzie coś interesującego do zrobienia, odkrywając jednocześnie uroki tego wspaniałego miasta.

Małgorzata Braszka

Redaktorka naczelna portalu. Poznań skradł jej serce, gdy zaczęła odkrywać go poza utartymi szlakami.

Zostaw odpowiedź