Przejdź do treści

Wakacje smakują dwa razy: pierwszy raz, kiedy na nich jesteś i drugi raz, gdy oglądasz zdjęcia. Dlatego podpowiemy Ci, gdzie znajdziesz najbardziej instagramowe miejsca w Poznaniu. W stolicy Wielkopolski plenery fotograficzne znajdą zarówno fani natury, urbanistyki i nietypowych kadrów. Gotowi na poznanie najciekawszych plenerów w Poznaniu? Wskakujcie!

Park Wilsona + Palmiarnia

Park Wilsona jest piękny o każdej porze roku. Ilość zakamarków, stawy, śliczne ukształtowanie terenu, ściany różnokolorowych liści i kwiatów robią ogromne wrażenie. Chcesz zajrzeć do Poznania zimą? Nie pomijaj Parku Wilsona – na jego końcu znajduje się wspaniała palmiarnia. Zależnie od godziny, zmienne światło daje wspaniałe efekty. Tu możesz poczuć się jak na egzotycznych wakacjach.

→ Uwaga: jeśli chcesz zrobić tutaj sesję ślubną lub fotografie do użytku komercyjnego, musisz uprzedzić wcześniej i uiścić (dość symboliczną) opłatę.

Stary Rynek i okolice 

Kolorowe kamieniczki Starego Rynku cieszą się międzynarodową sławą, ale… nie poprzestawaj na nich! Wybierz się na spacer i lunch na ulicę Żydowską lub odbij w Woźną. Przejdź się wąskimi uliczkami w stronę poznańskiej Fary. Robią wrażenie i w dzień, i wieczorem

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ola Barbarska (@barbarska)

Ostrów Tumski + Śródka

Ostrów Tumski ma w sobie coś magicznego. Wysiądź na przystanku „Śródka”, zajrzyj na „Śródkę 4” i zachwyć się przepięknym muralem. Stąd na Ostrów Tumski już dwa kroki – wolnym krokiem przejdź przez Most Tumski, zajrzyj do katedry i skieruj się nad Wartę.

→ Kilka „wow” gwarantowanych, zwłaszcza o zachodzie słońca.

Mural Śródka

Klimatyczne knajpki: Zielona Weranda, taras w galerii MM i Młyńska 12 

Zajrzyj, zjedz pysznie, wypij drinka i zrób świetne zdjęcie. Nie tylko tego, co na talerzu.

Urbanistyczne centrum – Bałtyk, Dworzec, Stary Browar

Lubisz nowoczesną architekturę, polujesz na perełki? W takim razie koniecznie zajrzyj tam. Miejsca są od siebie nieodległe, a jeśli masz ochotę na bardziej klasyczną architekturę, zajrzyj do punktu niżej.

Stary Browar

Opera, Collegium Maius, Collegium Novum, Akademia Muzyczna i Zamek

W ścisłym centrum, na początku ulicy Święty Marcin, przy Placu Trzech Krzyży, blisko siebie znajdują się miejsca, które są prawdziwie architektoniczną ucztą. Centrum Kultury Zamek, Collegium Novum oraz Collegium Maius należące do Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, słynny gmach opery z pegazem na szczycie… Jest co oglądać, gdzie zaglądać i co fotografować.

Opera w Poznaniu

A może na targ? Plac Wielkopolski, Rynek Jeżycki, Rynek Łazarski, Rynek Wildecki

Zajrzyj. Jest kolorowo, jest lokalnie i zachwycająco.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Aga Sauer (@agi_stylizacje)

Cytadela

Cytadela to największy park Poznania – ma ponad 100 hektarów powierzchni i masę miejsc na świetne zdjęcia. Wejście od strony ulicy Armii Poznań samo w sobie robi wrażenie. Szerokie schody, zwieńczone Pomnikiem Bohaterów, Cmentarz Wspólnoty Brytyjskiej, instalacja Niepokonani Magdaleny Abakanowicz, ściany z czerwonych cegieł i morze roślinności – niezależnie od tego, czy jesteś fanem urbanistycznych, czy naturalnych terenów, znajdziesz tu ujęcie dla siebie.

Cytadela Park i rzeźby Magdaleny Abakanowicz

Mural na ulicy Za Bramką 7 oraz grafitti-mural przy przejściu na ulicy Hetmańskie oraz neon przy kinie Rialto

O tych miejscach trzeba wiedzieć, jeśli lubisz fotografię uliczną.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Kino Rialto (@kinorialto)

♦ Świąteczny bonus

Odwiedzasz Poznań przed Świętami? Koniecznie wybierz się na Plac Niepodległości, gdzie odbywa się bożonarodzeniowy jarmark. Diabelski młyn pozwoli Ci zobaczyć miasto z nowej perspektywy, a sam wystrój poczuć klimat Świąt. I, oczywiście – złapać świetne ujęcia!

Małgorzata Braszka

Redaktorka naczelna portalu. Poznań skradł jej serce, gdy zaczęła odkrywać go poza utartymi szlakami.

Zostaw odpowiedź