Przejdź do treści

Wieczorową porą Poznań zyskuje jeszcze więcej uroku. Atrakcji, które warto zobaczyć po zachodzie słońca, jest tutaj wiele. Zapraszamy Was do poznania pięciu miejsc, w których magia wieczoru przenika każdy zakamarek, tworząc idealne tło dla niezapomnianych spacerów. 

Ostrów Tumski — najstarsza część Poznania

Jedyna poznańska wyspa na Warcie, na której znajduje się katedra z XIV wieku, Most Biskupa Jordana oraz Brama Poznania. Te trzy najbardziej znane atrakcje Ostrowa Tumskiego, są miejscami najczęściej odwiedzanymi przez turystów oraz mieszkańców. Jednak to na spacer wybrukowanymi, klimatycznymi uliczkami w pobliżu Katedry warto się wybrać o zachodzie słońca. Wieczorem, gdy latarnie oświetlają mury i kamienice, atmosfera staje się jeszcze bardziej tajemnicza i romantyczna. 

→ KIEDY: przez cały rok

♥ ZA ILE: bezpłatnie

Ostrów Tumski nocą

Jezioro Maltańskie — aktywny wypoczynek

Poznańska Malta ze stokiem narciarskim czynnym przez cały rok, torem saneczkowym, parkami linowymi, placami zabaw, polem piknikowym, restauracjami i kawiarenkami to idealne miejsce na wieczorny spacer. Dzięki odpowiedniej infrastrukturze — jezioro można okrążyć na piechotę, korzystając z licznych atrakcji napotkanych po drodze, jak i aktywnie: biegiem, truchtem, na rolkach czy na rowerze. Jedno jest pewne, można poczuć się jak na wakacjach poza miastem. 

→ KIEDY: przez cały rok

♥ ZA ILE: wstęp nad jezioro — bezpłatnie, część atrakcji jest płatna

Dawna Dzielnica Cesarska — urokliwy pomnik historii

Znajdująca się w ścisłym centrum miasta, pruska pamiątka, dziś jest miejscem pełnym uroku, zwłaszcza wieczorem. Plac Adama Mickiewicza, wraz z ogromnym Pomnikiem Dwóch Krzyży, pięknie oświetlona Aula Uniwersytecka, będąca budynkiem Filharmonii Poznańskiej oraz Zamek Cesarski wraz z niewielkim, przyległym ogrodem to atrakcje, od których warto rozpocząć spacer. Zahaczając o Collegium Maius, z charakterystyczną kopułą, spacer można zakończyć przed Teatrem Wielkim, zwanym Operą Poznańską. Aby zobaczyć rzeźbę Pegaza, warto spojrzeć na dach budynku.

Przed Operą znajduje się spory, zielony teren z pokaźną fontanną. Odpoczynek w parku jest najprzyjemniejszy w ciepłe, letnie wieczory. Zapach kwiatów, szum wody i śpiew świerszczy sprawiają, że na trawie przed Operą do późnego wieczora piknikują zarówno mieszkańcy Poznania, jak i turyści. 

→ KIEDY: przez cały rok

♥ ZA ILE: bezpłatnie

Stary Rynek — dom koziołków

Główny plac Starego Rynku, wieczorem wypełnia się ludźmi i nie zasypia nigdy.  Dzięki licznym restauracjom, kawiarniom, pubom czy dyskotekom jest zdecydowanie najbardziej imprezowym miejscem na mapie Poznania. Warto się tu wybrać również na spacer klimatycznymi, wąskimi uliczkami strego miasta, zobaczyć kolorowe domki budnicze, ratusz, czy barokowy kościół farny. 

→ KIEDY: przez cały rok

♥ ZA ILE: bezpłatnie

Park Sołacki — poznańska perełka

W willowej dzielnicy Poznania znajduje się rozległy, urządzony w stylu angielskim park, z licznymi trasami pieszo — rowerowymi. Spotkać w nim można egzotyczne i różnorodne gatunki drzew, ozdobne krzewy, urokliwe wodospady, mostki czy sztuczne stawy. W centralnej części parku znajduje się dworek, który obecnie jest restauracją. Na dużej polanie znajduje się plac zabaw i infrastruktura dla dzieci. Klimat miejsca bardzo się zmienia wraz ze zmianą pór roku — park warto odwiedzić wieczorem w każdej z nich. 

→ KIEDY: przez cały rok

♥ ZA ILE: bezpłatnie

 

Małgorzata Braszka

Redaktorka naczelna portalu. Poznań skradł jej serce, gdy zaczęła odkrywać go poza utartymi szlakami.

Zostaw odpowiedź